Japończycy zaskoczyli wszystkich publikując przedpremierowe zdjęcia nowego modelu LBX, który wprowadzi nową generację układu hybrydowego. Czy Lexus LBX 2024 odmieni rynek crossoverów premium?

Lexus wprowadza zupełnie nowy model z zupełnie nową, niespotykaną dotąd nazwą – LBX. W takim razie co to jest, ten cały LBX? Japoński producent wszystkie informacje o nowym samochodzie zachowuje na dzień premiery. Swoją drogą światowa premiera modelu Lexus LBX odbędzie się 5 czerwca. Producent postanowił najwidoczniej wzbudzić szum i zainteresowanie nowego modelu jeszcze przed premierą. Ukazały się dwa oficjalne zdjęcia nowego modelu. Widać na nich odważnie i ostro kreślone linie nadwozia oraz nowoczesne światła. Na skrytym ciemnością zdjęciu tyłu widać stanowczo podkreślony pas świetlny przechodzący przez całą szerokość auta, łączący obie tylne lampy – znak obecnych czasów i panującej mody. Ciężko po samych zdjęciach określić jaki jest to samochód, niski czy może wyższy. Z nieoficjalnych źródeł wiemy jednak, że najpewniej Lexus LBX będzie małym crossoverem oparty na podobnym modelu Toyoty – Yaris Cross.

Nowy Lexus LBX 2024

Jaki silnik napędzi Lexusa LBX?

Ze sporą pewnością możemy spodziewać się jednostki o pojemności 1,5 litra, znanej z Toyoty Yaris Cross. W tamtym samochodzie generuje on moc maksymalną na poziomie 136 koni. Jest to dość niska moc, jeśli myślimy o marce Lexus. Ptaki ćwierkają, że pomimo znanego silnika, zostanie on zaserwowany klientom na model LBX z nowym asem w rękawie. Spodziewana jest implementacja nowej, piątej generacji układu hybrydowego. Plotki mówią też o eleganckim wyglądzie, który pozwoli zapomnieć że Lexus LBX oparty jest o platformę Yarisa Cross, co zresztą potwierdzają oficjalne zdjęcia.

Nowy Lexus LBX 2024

Lexus LBX – czym będzie nowy model?

Fakt, że Japończycy postanowili przepremierowo pokazać światu fragmenty karoserii budując zaciekawienie może świadczyć o tym, że LBX będzie czymś więcej niż ładniejszym Yarisem Cross. Wnętrze najprawdopodobniej będzie czerpało wiele inspiracji z modelu NX, a więc będzie znajome dla użytkowników aut marki. Nowy układ hybrydowy 5-tej generacji zapewni większą moc ale i zapewne również większy zasięg niż porównywalna Toyota. Z pewnością będzie to produkt premium, adekwatnie wyceniony.

Źródło: materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *