Nowy Lexus LBX 2024

Japończycy zaskoczyli wszystkich publikując przedpremierowe zdjęcia nowego modelu LBX, który wprowadzi nową generację układu hybrydowego. Czy Lexus LBX 2024 odmieni rynek crossoverów premium?

Lexus wprowadza zupełnie nowy model z zupełnie nową, niespotykaną dotąd nazwą – LBX. W takim razie co to jest, ten cały LBX? Japoński producent wszystkie informacje o nowym samochodzie zachowuje na dzień premiery. Swoją drogą światowa premiera modelu Lexus LBX odbędzie się 5 czerwca. Producent postanowił najwidoczniej wzbudzić szum i zainteresowanie nowego modelu jeszcze przed premierą. Ukazały się dwa oficjalne zdjęcia nowego modelu. Widać na nich odważnie i ostro kreślone linie nadwozia oraz nowoczesne światła. Na skrytym ciemnością zdjęciu tyłu widać stanowczo podkreślony pas świetlny przechodzący przez całą szerokość auta, łączący obie tylne lampy – znak obecnych czasów i panującej mody. Ciężko po samych zdjęciach określić jaki jest to samochód, niski czy może wyższy. Z nieoficjalnych źródeł wiemy jednak, że najpewniej Lexus LBX będzie małym crossoverem oparty na podobnym modelu Toyoty – Yaris Cross.

Nowy Lexus LBX 2024

Jaki silnik napędzi Lexusa LBX?

Ze sporą pewnością możemy spodziewać się jednostki o pojemności 1,5 litra, znanej z Toyoty Yaris Cross. W tamtym samochodzie generuje on moc maksymalną na poziomie 136 koni. Jest to dość niska moc, jeśli myślimy o marce Lexus. Ptaki ćwierkają, że pomimo znanego silnika, zostanie on zaserwowany klientom na model LBX z nowym asem w rękawie. Spodziewana jest implementacja nowej, piątej generacji układu hybrydowego. Plotki mówią też o eleganckim wyglądzie, który pozwoli zapomnieć że Lexus LBX oparty jest o platformę Yarisa Cross, co zresztą potwierdzają oficjalne zdjęcia.

Nowy Lexus LBX 2024

Lexus LBX – czym będzie nowy model?

Fakt, że Japończycy postanowili przepremierowo pokazać światu fragmenty karoserii budując zaciekawienie może świadczyć o tym, że LBX będzie czymś więcej niż ładniejszym Yarisem Cross. Wnętrze najprawdopodobniej będzie czerpało wiele inspiracji z modelu NX, a więc będzie znajome dla użytkowników aut marki. Nowy układ hybrydowy 5-tej generacji zapewni większą moc ale i zapewne również większy zasięg niż porównywalna Toyota. Z pewnością będzie to produkt premium, adekwatnie wyceniony.

Źródło: materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *