Honda przywraca do życia jeden z najrzadszych i najpiękniejszych kolorów pierwszej generacji modelu NSX. Głęboki błękit wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Long Beach Blue był jednym z najrzadszych lakierów, jakie były dostępne w pierwszej generacji jednej z ikon motoryzacji przełomu XX i XXI wieku. Honda NSX wyjechała z fabryki w tym kolorze w zaledwie 88 sztukach. Takie egzemplarze są niezwykle pożądane wśród wszelkiej maści kolekcjonerów. Jeden z najbardziej pożądanych wariantów teraz pojawi się na młodszej siostrze.

Honda NSX

Long Beach Blue Pearl, bo tak nazywać się będzie owe malowanie, jest inspirowane dwoma kolorami klasycznej NSX – Berlina Black oraz Indy Yellow Pearl. W porównaniu z oryginałem ten odcień wydaje się być o wiele głębszy, a także otrzymał piękny, perłowy połysk. Wskrzeszenie tego koloru jest też ściśle powiązanie z objęciem Hondy, a konkretniej Acury, patronatu nad rundą IndyCar na znanym amerykańskim torze Long Beach w Kalifornii.

Oczywiście ten ruch ma uderzyć w nostalgiczną nutę i sprawić, że fani pierwszej Hondy NSX zachwycą się na nowo jej dziedzictwem, które teraz jest pielęgnowane przez następne pokolenie. W przypadku tej generacji jednak, Long Beach Blue Pearl nie będzie aż tak limitowaną opcją. By otrzymać samochód w takich barwach, kupujący musi dopłacić 1000 dolarów, co przy łącznej kwocie samochodu zaczynającej się od 157 500 dolarów nie wydaje się wygórowana. A nie ukrywajmy – ten konkretny lakier dodaje sporo agresywności i szczyptę futuryzmu.

Honda NSX

Od 2016 roku Honda NSX wypuszczana jest w tym samym wariancie silnikowym – hybrydowe V6 o pojemności 3.5 litra, wspomagane trzema silnikami elektrycznymi – dwoma na przednią i jednym na tylną oś. To połączenie daje łączną moc 573 koni mechanicznych. Honda nie wyklucza, że w niedalekiej przyszłości mogą pojawić się jednak mocniejsze warianty NSX-a. Ten samochód już teraz jest potworem, który do setki rozpędza się w trzy sekundy, więc co nowego Japończycy mogą szykować dla swoich fanów?

Honda NSX

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *