Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Golf jest jednym z najlepiej sprzedających się Volkswagenów w historii i już za chwilę debiutuje jego ósma generacja, która ma zawierać wiele kluczowych zmian

Wielkimi krokami zbliża się premiera ósmej już generacji Volkswagena Golfa i otrzymujemy coraz to więcej informacji na jego temat. Dotychczas jednak bazowaliśmy głównie na zdjęciach szpiegowskich, ale teraz pojawiły się oficjalne szkice projektowe samochodu, więc wiemy znacznie więcej i tym samym potwierdza się to co widzieliśmy podczas testów. Czy szykuje się rewolucyjna generacja? Czy Golf zaskoczy wszystkich?

Golf

Patrząc na wygląd zewnętrzny mamy typową sylwetkę Golfa z dodatkami z nowego ID.3. Cała bryła samochodu wydaje się niezmieniona, lecz jeśli spojrzymy na szczegóły to zauważymy, że Volkswagen postawił na nowy design. Najbardziej w uczy rzucają się nowe światła i przedni zderzak, który dodaje sportowego charakteru. VW określa nową stylistykę słowami: „Bardziej dynamiczna niż kiedykolwiek wcześniej” i tak też wydaje się po tych szkicach, lecz dopiero finalnie okaże się jak to wyszło w praktyce.

Golf

Wnętrze mocno przypomina to z Mercedesa, bo tutaj również mamy duże ekrany w miejscu zegarów tworzące jednolitą całość. Taka zmiana wymagała modernizacji układu klimatyzacji, bo wyloty powietrza umieszczono niżej, pod ekranem i nieco je zwężono. Co ciekawe Volkswagen dodał trzeci ekran, mały, umieszczony po lewej stronie kierowcy. Jest to ekran dotykowy, który może być powiązany z podstawowymi ustawieniami samochodu.

Golf

Premiera samochodu odbędzie się 24 października w Wolfsburgu, a do sprzedaży auto trafi jeszcze w tym roku. Najpierw zadebiutuje w wersji hatchback, a później do oferty dołączy kombi. Raczej nie zobaczymy wersji 3-drzwiowej ze względu na niską sprzedaż, a nie jest wykluczone, że już na początku 2020 zadebiutuje hybrydowy Golf. Odnośnie wersji R wiemy, że ona również jest w fazie testów, lecz jej premiera zostaje na razie tajemnicą.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *