Redaktor | Fotograf

Włosi uwielbiają co jakiś czas stworzyć coś niezwykłego. Choć najczęściej modele 1 of 1 lądują pod kocami w ogromnych kolekcjach, miło zobaczyć co Ferrari wymyśliło dla swoich oddanych klientów. Kolejny taki model ma nazywać się SP48 Unica.

Ferrari od lat stara się co jakiś czas zaskoczyć nas ciekawymi projektami. Często można usłyszeć o stworzeniu kolejnego mocno limitowanego modelu dla wąskiej gamy klientów. Jednak jeśli jesteś naprawdę oddany marce, a ekskluzywność posiadania przykładowo LaFerrari to dla ciebie za mało, możesz poprosić o stworzenie auta specjalnie pod twoje potrzeby. Umożliwia to program Ferrari obejmujący najbardziej oddanych klientów. Okazuje się, że najnowsze auto 1 of 1, które powstanie w Maranello będzie nosiło nazwę SP48 Unica. Niestety jednak, póki co niewiele o nim wiadomo.

Ferrari SP48 Unica

Najważniejszą informacją jest to, że SP48 Unica będzie oparte o model F8 Tributo. Nie jest to pierwszy unikatowy model Ferrari oparty o platformę 488/F8. Powstały już na niej takie auta jak P80/C czy SP38. Po prezentacji modelu Omologata, opartego na modelu 812 Superfast, w zeszłym roku, przyszła pora na powrót do platformy z silnikiem V8. Jeden z użytkowników forum Ferrari Chat dotarł także do informacji, jak będzie wyglądało logo modelu.

Ferrari SP48 Unica

Prezentacja SP48 Unica ma się odbyć w przyszłym roku. 2022 może się okazać przełomowy dla Ferrari. Do gamy ma wkroczyć pierwszy SUV w historii marki i następca GTC4 Lusso, a więc Purosangue. Choć oczywiście ten segment jest już mocno obłożony, można się spodziewać, że ten model może zostać hitem sprzedażowym. W 2023 roku, Ferrari może zaprezentować następcę LaFerrari. Kolejnym przełomem będzie 2025. Wtedy na rynku ma pojawić się pierwszy w historii model elektryczny włoskiej marki. Tym samym, Ferrari ma mieć w ofercie kilka modeli, mogących poruszać się jedynie na prądzie. Będą to zarówno hybrydy typu plug-in, na przykład 296 GTB, jak i czysto elektryczne samochody. Co do mocy modelu SP48 Unica, niestety nie ma na ten moment żadnych informacji w tym temacie.

P80C

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *