Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Formentor to kluczowy model dla marki CUPRA, która stawia na sportowe hybrydy i chce dostarczać swoim klientom niezapomniane emocje zza kierownicy swoich pojazdów

Po premierze CUPRA Leon nowej generacji pisaliśmy, że model Formentor doczeka się premiery podczas Geneva Motor Show. Tak też się stanie i zostało to oficjalnie potwierdzone w zeszłym tygodniu, a teraz CUPRA zdradza nieco więcej prezentując oficjalny teaser modelu. Jednak czy dowiadujemy się czegoś całkowicie nowego? Nie, ale posiadając coraz to więcej informacji łatwo zauważyć, że to co prezentowały nieoficjalne rendery staje się faktem i tym samym wiemy bardzo dużo o zbliżającym się modelu, bo przecież koncept znany jest również od jakiegoś czasu, a w momencie jego premiery wyglądał na wersję prawie produkcyjną. Jednak Formentor przychodzi do Genewy jako nowe rozdanie dla CUPRY.

Nie będzie to kolejny SUV w ofercie producenta, ale prawdziwy samochód sportowy, stworzony od A do Z przez markę CUPRA. To dosyć przełomowy moment, a gdy dodamy do tego fakt, że Formentor wystąpi w ofercie jako 3 model o napędzie hybrydowym, co też zakładał plan producenta, to mamy ciekawą propozycję dla klientów. Podobno w hierarchii ma być umieszczony ponad modelem Ateca, który dotychczas był jedyny SUV’em marki. Powstaje wiele spekulacji odnośnie jednostki napędowej, bo koncept miał silnik 1.5 TSI + układ elektryczny, co dało 245 KM, ale CUPRA Ateca ma silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM, a chcąc umieścić Formentora na szczeblu wyżej należy umieścić nieco mocniejszy układ napędowy. Bardzo możliwe, że ostatecznie znajdziemy układ 2.0 TSI 300 KM + jednostka elektryczna, co łącznie da około 350-400 KM, ale należy pamiętać, że to tylko plotka i nie wykluczone, że wszystkie warianty napędowe zostaną przeniesione prosto z modelu Leon.

W Genewie zadebiutuje nie tylko CUPRA Formentor, ale również Seat Tarraco (nasz test tego samochodu w wersji Xcellence zobaczycie w przyszłym tygodniu) w wersji FR (konfigurator w Polsce jest już dostępny). Jego cena zaczyna się od 175 000 zł za silnik 2.0 TSI o mocy 190 KM ze skrzynią 7-biegową DSG. Również CUPRA Leon pojawi się po raz pierwszy publicznie na targach, bo oficjalna premiera była dostępna tylko dla mediów i zaproszonych osób przez markę. To na pewno wielki rok zarówno dla Seata jak i CUPRY, ale znajdzie to swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *