Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Seat i Cupra nie spoczywają na laurach, a firmy chcą pokazać, że mogą namieszać wiele na rynku wprowadzając swoje nowe samochody

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o nadchodzącym faceliftingu Seata Ateca, a już dzisiaj możemy zobaczyć tajemniczy “Cupra Concept Teaser”. Bezapelacyjnie każdy kolejny model marki jest coraz odważniejszy i inżynierowie stawiają na elegancką oraz sportową sylwetkę z pewną dozą minimalizmu. Taki Design to strzał w dziesiątkę, szczególnie, że marka musi zdobyć zaufanie klientów nawet jeśli wielu kojarzy ją dalej z Seatem.

Teaser jest bardzo tajemniczy, ale możemy wykluczyć następnego SUVa, bo sylwetka jest zbliżona do tej, którą prezentuje Leon Cupra. Potwierdzają to też zdjęcia szpiegowskie z całej Europy, bo testy samochodu podobnego do Leona weszły już w zaawansowane stadium rozwoju. Najbardziej w oczy rzucają się światła LED, które są bardzo wąskie, ale mają ostre kształty i podkreślają charakter samochodu.

Jeśli wierzyć plotką to najnowsze wcielenie Leona zobaczymy już we wrześniu podczas Frankfurt Motor Show i to wtedy też poznamy dalszy plan działania marki, która odniosła już spory sukces. Dzięki nagraniu możemy dostrzec kilka drobiazgów takich jak podświetlane logo Cupra, wyraźne 18 lub 19-calowe felgi czy linię dachu w tylnej sekcji. Niewiadomą pozostaje napęd, bo mówi się o dwóch rozwiązaniach.

Pierwsze z nich to hybryda o mocy około 250 koni i zasięgu 50 km, czyli technologia pokazana już przez Seata. Drugie rozwiązanie zakłada wzrost mocy do 350 koni i walkę w segmencie z najmocniejszymi graczami oraz dołączenie napędu 4Motion do Leona Cupry (obecnie tylko w wersji ST). Na efekt finalny musimy poczekać jeszcze 2 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *