Redaktor | Fotograf

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku już za chwilę, a z każdym dniem napięcie rośnie. Corvette C8 nadchodzi!

Już tylko 13 godzin pozostało do oficjalnej prezentacji nowej Corvetty! Generacja C8 przyniesie nam niespotykane dotąd rozwiązania i będzie prawdziwą rewolucją z powodu umieszczenia silnika centralnie. Całkiem niewykluczone że za jakiś czas doczekamy się również wersji hybrydowej czy nawet elektrycznej.

Wiele osób twierdzi, że takie umieszczenie silnika to odejście od tradycji, a nowa Corvette będzie zupełnie innym autem. Nie można jednak zapomnieć, że takie plany pojawiły się już 60 lat temu, a w międzyczasie powstałi również kilka prototypów samochodu z silnikiem umieszczonym centralnie. Oczywiście, przez to samochód zmieni swój charakter i wygląd, i tak na przykład maska nie będzie już długa, co było bardzo charakterystyczne dla modelu.

Z drugiej strony, takie rozwiązanie ma bardzo wiele plusów, lepsze rozłożenie masy powoduje znacznie lepsze prowadzenie auta, co na pewno pomoże uzyskiwać lepsze wyniki podczas użytkowania samochodu na torze.

Dzięki zmianiom technicznym i wizualnym, Corvette uległo europeizacji. Znacznie upodobniło się do modeli sportowych ze Starego Kontynentu zachowując przy tym swoją największą cechę, czyli ogromny silnik V8. Zachęcamy do oglądania relacji na żywo, mamy nadzieję że ostateczny wygląd nie rozczaruje.

Link do transmisji

Foto. Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *