Redaktor | Fotograf

Choć ostatnie lata to rozczarowanie dla fanów tradycyjnych BMW, to marka pokazuje, że wciąż potrafi zaskoczyć. Na konkursie elegancji w Villa d’Este, Bawarczycy zaprezentowali BMW Concept Touring Coupe. Miłośnicy motoryzacji od razu ujrzą w nim nawiązanie do modelu Z3 Coupe, który jest obecnie poszukiwanym klasykiem.

BMW Z3 Coupe to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych modeli marki. Doceniają go nie tylko miłośnicy marki, ale jest także chętnie kupowany przez kolekcjonerów. Obecnie wielu miłośnikom marki brakuje tego typu modelów, jednak BMW pokazuje, że potrafi ich zadowolić. Na konkursie elegancji w Villa d’Este Bawarczycy pokazali BMW Concept Touring Coupe. Wszystko jest oczywiście oparte na obecnym Z4 Roadster, jednak auto prezentuje się niezwykle dobrze, a wiele osób chciałoby, aby taki model trafił do seryjnej produkcji.

Różnice stylistyczne dotyczą więc przede wszystkim tylnej części nadwozia. Miękki dach obecny w Z4 Roadster został zastąpiony przez stałą część, która wygląda jak zakończenie modeli Touring. BMW Concept Touring Coupe otrzymał też inne felgi w rozmiarze 20 cali z przodu i 21 cali z tyłu. Nawiązują one do legendarnego modelu Z8. Główną różnicę we wnętrzu robi zastosowanie ciekawego wykończenia włoską skórą w kolorach jasnobrązowym i ciemnobrązowym. Całość prezentuje się naprawdę dobrze, a BMW wraz z tym modelem pokazało również prototypy zrealizowane w poprzednich latach, w tym takie legendy jak M3 Touring E46.

BMW Concept Touring Coupe bazuje na Z4 Roadster M40i. BMW nie zmieniło napędu, w związku z czym pod maską można znaleźć silnik 3.0 R6 o mocy 340 koni mechanicznych. Napęd trafia oczywiście na tył, a więc konfiguracja jest podobna jak w klasycznym Z3 Coupe. Nowy prototyp BMW to przede wszystkim auto koncepcyjne, mające pokazać możliwości marki. Jednak przedstawiciel marki na konkursie elegancji w Villa d’Este potwierdził, że w przypadku dużego zainteresowania można spodziewać się, że BMW wprowadzi je na rynek w mocno ograniczonej ilości.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *