Audi nie odbiegając od najnowszych trendów motoryzacyjnych, poszerza gamę swoich modeli o auta zelektryfikowane. W drugiej połowie 2019 roku zadebiutuje pięć modeli o takiej specyfikacji. Wszystkie będą oznaczone emblematem “TFSI e” tak jak nowe A6.

Przedsprzedaż Audi A6 55 TFSI e quatrro właśnie rozpoczęła się za naszą zachodnią granicą. Obecna generacja Audi A6 otrzyma, znany już 2 litrowy turbodoładowany silnik, który połączony będzie z napędem elektrycznym. Cała jednostka napędowa tworzy hybrydę typu plug-in w wydaniu premium. Zmiany nie zajrzą jedynie do A6, portfolio hybryd zostanie zwiększone o modele A7, A8, Q5 oraz Q7. Czterocylindrowy silnik, zapewnia moc 252 koni mechanicznych. Silnik elektryczny o mocy maksymalnej 105kW zapewni moment obrotowy rzędu 500Nm, dostępny praktycznie od samego “dołu”.

A6

Zasięg samochodu przy użyciu jedynie prądu ma wynieść około 55 kilometrów. Do pierwszej setki musimy czekać 5,6 sekundy, a prędkość maksymalna, ograniczona została do 250 km/h. Jako ciekawostkę rynkową warto zauważyć, że hybrydowe Audi A6 będzie miało napęd na wszystkie koła, przez co staję się jedynym samochodem z tego typu napędem w swojej klasie. Klasyczny wybór trybów jazdy ogranicza się do trzech pozycji. “EV” dla jazdy w pełni elektrycznej, “Hybrid” do połączenia obu napędów oraz “Hold” w celu oszczędzania energii elektrycznej. W trybie „hybrydowym” predykcyjna strategia działania zapewnia maksymalną wydajność. Kontroluje układ napędowy, dzięki czemu ostatni etap podróży przed dotarciem do miejsca docelowego może być objęty trybem całkowicie elektrycznym, a akumulator jest w razie potrzeby ładowany wcześniej przez silnik spalinowy.

A6

Klienci, którzy zdecydują się na zakup będą mogli ładować swoje pojazdy w stacjach nie przekraczających 7,4kW. Oznacza to tyle, że naładowanie do pełna baterii zajmuje około dwie i pół godziny. Przy zakupie Audi A6 55 TFSI e dostaniemy standardowy pakiet s-line. W cenie podstawowej w Niemczech samochód możemy zamówić za kwotę 68 850 Euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *