Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Sedany powoli odchodzą do lamusa, ale to nie oznacza, że istnieć nie mogą takie samochody jak Audi A3 sedan 2020, które wygląda bardzo dobrze i w zasadzie to tylko decyzja producenta stoi na przeszkodzie

Od premiery najnowszej generacji modelu A3 minęło zaledwie kilka dni, a Audi było zmuszone pokazać samochód online, gdyż Geneva Motor Show zostało odwołane. Tak czy inaczej, to co zostało pokazane, okazało się wyjątkowo udanym projektem. Zmiany wizualne były spore, szczególnie w środku, gdzie wprowadzono całkowicie nowy wygląd multimediów oraz podniesiono poziom wyposażenia. Jednak jak wiemy, A3 oferowane jest tylko w nadwoziu hatchback i nie zapowiedziano na razie innego wariantu. Szkoda, bo poprzednia generacja z takiej możliwości skorzystała i w efekcie otrzymaliśmy naprawdę ciekawy samochód z wersją RS3 Sedan na czele. Teraz jednak pojawiły się fanowskie rendery i Audi A3 Sedan 2021 wygląda nie tylko agresywnie i pięknie, ale również przywraca wiarę, że sedan może być autem ciekawym, szybkim i użytecznym.

Audi A3 sedan 2020

Wielkiego zaskoczenia nie ma odnośnie designu, ale połączenie przyjemnego wyglądu nowej generacji A3 oraz nadwozia typu sedan sprawia, że ciężko oderwać wzrok od prezentowanych zdjęć. Auto wprowadza wiele elementów znanych z innych modeli, w tym chociażby tylne światła z odświeżonej wersji A5. Nawet w podstawowej wersji prezentuje się bardzo elegancko, a gdyby Audi zdecydowało się na wariant S lub RS to możemy sobie spokojnie wyobrazić jak pięknym samochodem stałoby się Audi A3 Sedan 2020. Pod maską zapewne znalazłyby się silniki z obecnej gamy, czyli 1.0 lub 1.5 w benzynie albo 2.0 w Dieslu. Oprócz tego nawet do hatchbacka A3 zawita wersja hybrydowa i nie wykluczone, że pojawi się również elektryk, bo to jest ostatnio w modzie.

Audi nie ogłosiło jeszcze planów odnośnie nadwozia sedan, ale niewykluczone, że taka wersja powstanie. Jeśli tak się stanie to wygląd z tego renderu jest najbardziej prawdopodobną opcją. Trzeba przyznać, że jeśli A3 zyskuje tyle elegancji i klasy to pozycja chociażby A5 staje się lekko zagrożona. Tak też jest, bo los A5 (RS5 również) jest bardzo zagrożony i pojawia się wizja wprowadzenia do oferty modelu zastępczego o nieco bardziej uniwersalnym zastosowaniu. Przyszłość modelu TT również stoi pod znakiem zapytania, więc tutaj również możemy spodziewać się wielu zmian w najbliższym czasie.

Audi A3 sedan 2020

Foto. Kleber Silva via Behance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *