Redaktor | Fotograf

Abarth kojarzy się nam głównie z modelem 500. Zaskoczeniem może być więc fakt, że na innych rynkach, submarka Fiata oferuje również inne samochody. W Brazylii jest to model Pulse, który jest kompaktowym crossoverem. W przeciwieństwie jednak do modelu 500, mały SUV otrzymuje głównie pakiet stylistyczny. Trzeba jednak przyznać, że całość prezentuje się naprawdę nieźle, i szkoda, że auta zabraknie w Europie.

Abarth ma bardzo bogatą historię tworzenia sportowych odmian Fiata. Choć oczywiście, submarka kojarzy się głównie z modelem 500, ma ona w swojej ofercie także inne modele. Jednym z nich jest właśnie zaprezentowany Pulse, oparty o crossovera Fiata. Niestety, model znajdzie się w ofercie jedynie na rynku brazylijskim. Pomimo tego, trzeba przyznać, że samochód zapowiada się całkiem przyzwoicie. Przynajmniej jeśli chodzi o stylistykę.

Abarth Pulse - sportowy włoski crossover dla rynków Ameryki Południowej

Ta jest naprawdę udana, ponieważ crossover z pakietem Abartha wygląda znacznie bardziej bojowo. W oczy rzuca się przede wszystkim szary lakier, kontrastujący z czarnymi i czerwonymi akcentami. Z tyłu, zamiast znaczka Abartha, znalazł się napis określający z czym mamy do czynienia. Uwagę zwraca również atrapa dyfuzora i dwie końcówki wydechu. Przód jest nieco bardziej agresywny dzięki większym wlotom powietrza, a także grillowi o strukturze plastra miodu. Niestety, nie wiadomo jakie zmiany zaszły w środku, jednak prawdopodobnie i tam zawita kilka nowych sportowych akcentów. Abarth zapewne skupił się na kierownicy i dodaniu nowych elementów dekoracyjnych.

Abarth Pulse - sportowy włoski crossover dla rynków Ameryki Południowej

Tajemnicą jest również to co będzie pod maską. Możemy jednak przypuszczać, że w tym przypadku, Pulse otrzyma jedynie tuning stylistyczny. Podstawową jednostką, z jaką można go zamówić jest wolnossąca jednostka o mocy 107 koni mechanicznych. Nieco bardziej żywiołowy jest silnik 1.0 turbo o mocy 130 koni, który rozpędza crossovera do setki w czasie 9,4 sekundy. Napęd trafia jedynie na przód. Miejmy jednak nadzieję, że Abarth zaoferuje w tym modelu coś swojego, bardziej adekwatnego do stylistyki. Auto trafi na brazylijskie drogi już niedługo.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *