Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Abarth jest znany ze swoich sportowych wersji samochodów marki Fiat, a już niedługo być może zobaczymy kolejny projekt spod tego znaku. Według doniesień, firma rozważa wprowadzenie elektrycznego małego SUV-a o nazwie Abarth 600e, który miałby charakterystyczne cechy spod znaku “skorpiona”. Czy Abarth 600e naprawdę dostarczy emocji, jakie niesie za sobą legendarne logo marki?

Dotychczas Abarth był kojarzony głównie z niewielkimi samochodami, które pod maską kryły niezwykle sportowe serce. Teraz, w epoce elektryfikacji motoryzacji, marka wydaje się być gotowa na krok w przyszłość, wprowadzając swój pierwszy w pełni elektryczny model. Oczywiście, wybór małego SUV-a dO tego zadania nie jest przypadkowy. Małe SUV-y cieszą się obecnie dużą popularnością, a ich połączenie z napędem elektrycznym może przyciągnąć uwagę zarówno miłośników dynamicznej jazdy, jak i tych, którzy dbają o ekologię.

Abarth 600e - mały SUV ze sportowym charakterem?

Co więcej, Abarth słynie z dawania swoim samochodom niezwykłego charakteru i sportowego zacięcia, a to właśnie te elementy zdają się być przenoszone na nową elektryczną propozycję. Informacje na temat specyfikacji technicznej Abarth 600e na razie pozostają tajemnicą, ale można przypuszczać, że marka będzie dążyć do osiągnięcia naprawdę dynamicznych osiągów. Elektryczny napęd zapewni moment obrotowy od samego początku, co jest charakterystyczne dla samochodów elektrycznych, a to pozwoli na błyskawiczne przyspieszenia.

Ważną kwestią jest także stylizacja. Abarth zawsze stawiał na wyraziste wzornictwo, które przyciąga uwagę. Wygląd zewnętrzny i wnętrze Abarth 600e będą zapewne nawiązywać do sportowego dziedzictwa marki, ale z nowoczesnym akcentem. Co ważne, Abarth nie zamierza rezygnować z “ukąszenia skorpiona”, które jest charakterystycznym logo marki. To ostry symbol przyciąga wzrok i sugeruje, że pod maską kryje się coś wyjątkowo ostrzejszego niż standardowa propozycja. Choć na razie nie mamy jeszcze pełnej informacji na temat daty premiery ani dokładnych parametrów Abarth 600e, to już teraz wiemy, że marka przygotowuje się do ciekawego kroku w kierunku elektryfikacji. To znak, że sportowa motoryzacja może iść z duchem czasu, zachowując przy tym swój charakterystyczny styl i dynamikę.

Abarth 600e - mały SUV ze sportowym charakterem?

Ostateczne szczegóły na temat Abarth 600e pozostają na razie w sferze spekulacji, ale to na pewno model, którego warto śledzić. Jeśli Abarth utrzyma swój sportowy charakter i połączy go z zaletami elektryczności, to Abarth 600e może stać się naprawdę interesującą propozycją na rynku elektrycznych małych SUV-ów. Czy inni producenci odpowiedzą na tą propozycję? Chętnie zobaczylibyśmy rywalizację na tej płaszczyźnie, bo segment wydaje się być bardzo obiecujący i może cieszyć się dużym zainteresowaniem klientów.

Foto. Carscoops

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *