Redaktor | Fotograf

Tuningować samochody takie jak McLaren trzeba umieć i robić to z wyczuciem, a Novitec opanował to bardzo dobrze

Czy można poprawić oryginał? Zapewne takie pytania muszą stawiać sobie tunerzy aut egzotycznych i sportowych, a trzeba przyznać że zazwyczaj im się to udaje. Przed takim wyzwaniem stanął również Novitec prezentując pakiet tuningowy dla McLarena 600LT, który jest fantastyczny już w standardowej wersji, a zwłaszcza wzbogacony o pakiety wyposażenia go we włókno węglowe.

Jak na Noviteca, pakiet stylistyczny jest dosyć symboliczny. Główne zmiany opierają się na nowej masce z charakterystycznym „nosem” co poprawia aerodynamikę, z tyłu natomiast zastosowano dodatkowe kanały chłodzące silnik.

Wraz z wyglądem 600LT w parze idą również osiągi, które dzięki 600-konnemu silnikowi są wręcz fenomenalne. Włoski tuner pomyślał i o tym, a jego pakiet podnosi moc McLarena aż o 90 koni, co zbliża go do poziomu modelu 720s, a udało się to dzięki zmianie mapy silnika oraz zamontowaniu autorskiego układu wydechowego. Dzięki temu nieco poprawiono osiągi, przyśpieszenie do setki wynosi teraz 2.8s, a więc poprawa o 0.2s, a prędkość maksymalna to 333km/h, co poprawiono o około 10km/h. Zmiany będą zauważalne głównie na torze, ponieważ Novitec zastosował również obniżone i utwardzone zawieszenie, oraz felgi Vossen o rozmiarze 20 cali z przodu i aż 21 cali z tyłu.

Dzięki tym zabiegom 600LT stał się jeszcze szybszy i bardziej agresywny. Jeśli jakiemuś posiadaczowi nie wystarczy standardowy wygląd i osiągi swojego McLarena, na pewno powinien wziąć pod uwagę tuning Noviteca.

Fot. materiały prasowe Novitec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *