Po 68 latach produkcji, znaku rozpoznawalnego japońskiej firmy, czyli Toyoty Land Cruiser możemy cieszyć się niebywałą liczbą sprzedanych egzemplarzy. Land Crusier to najdłużej istniejący na rynku model Toyota oraz arcyważna część DNA marki

Land Cruiser

Kiedy Land Cruiser debiutował w 1951 roku jako pojazd dla japońskiej rezerwy policyjnej, była to prosta maszyna mająca na celu sprawne pokonywanie trudnego terenu. Obecnie wiele w tej kwestii się zmieniło bo flagowy model Toyoty nie jest już obiektem zainteresowania wojska lecz pojazdem do komfortowego przemieszczania się. Po ogromnym sukcesie wojskowym, przyszła kolej na dostosowanie terenówki na potrzeby klientów pozamilitarnych. Głównie chodziło o większy komfort jazdy na co dzień. W ten sposób zadebiutował pierwszy, przeznaczony model znany jako Seria 20. To dzięki jego niezawodności, Land Cruiser doczekał się miana prekursora w tej dziedzinie.

Land Cruiser

Dzięki dobremu przyjęciu Land Cruisera na rynek amerykański sława modelu rozniosła się po całym świecie. W 1957 roku zajmował on czołowe miejsce w rankingu eksportowanych aut na rynki wschodzące. Dzisiaj, Land Cruiser duży, komfortowy SUV, który wciąż reprezentuje sobą niesamowitą niezawodność oraz świetne właściwości jazdy w terenie. Mimo, że obecna generacja skupiona jest na komforcie i luksusie, nadal stanowi ważną część tego, co sprawia, że Toyota jest legendarną marką inżynieryjnej doskonałości.

Land Cruiser

Land Cruisera można porównać do Mercedes klasy G. Choć wygląd nieco się zmienił to idea pozostaje ta sama, a jakość i niezawodność to synonimy tych samochodów. Kiedyś usłyszałem takie słowa: “Jeśli chcesz objechać cały świat to naturalnie wybierzesz Land Cruisera.” Jest to po części prawda, bo to auto zwiedziło cały glob.

Foto. materiały prasowe Toyota

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *